Angielska piłka

Nie wiem czym zajmowałbym się na co dzień, poza pracą gdyby nie liga angielska. Uwielbiam angielski futbol. Ma on w sobie to coś czego brakuje piłce nożnej w innych rejonach Europy. Mówię tu tylko o naszym kontynencie, gdyż nigdy nie byłem jeszcze poza jego granicami, więc ciężko byłoby mi oceniać tamtejszą piłkę.

Obstawianie ligi angielskiej

W Europie jednak, liga angielska absolutnie nie ma sobie równych. Są ludzie, którzy uważają, że najlepsza jest liga hiszpańska. Swoją tezę opierają oczywiście na tym, że grają tam dwa wielkie zespoły: Real Madryt i Barcelona. Zgadzam się z tym, że obydwie drużyny grają genialny futbol. Moje pytanie jednak brzmi: co dalej? Poza tymi dwoma drużynami, Hiszpania nie oferuje nam piłki nożnej na najwyższym poziomie. Świadczyć o tym mogą między innymi wyniki tamtejszej ligi. Co roku o tytuł mistrzowski walczą właśnie te dwie drużyny. Pozostałe ekipy kończą sezon z olbrzymią stratą punktową. Czy taka liga może być uznawana za najlepszą? Nie wydaje mi się. Jeżeli chodzi o futbol na wyspach, to sytuacja jest zgoła inna. Liga jest bardzo zacięta, a niespodzianki są tu w zasadzie na porządku dziennym. Mimo tego, lubię obstawiać wyniki tych meczów, i przyznam, że jeżeli chodzi o Premier League typy wchodzą mi jeden za drugim. Może to wydawać się dziwne, ale potrafię wyczuć co niespodziewanego wydarzy się w danej kolejce. Może to zasługa tego, że poświęcam tak wiele czasu analizie poszczególnych spotkań? Może to dlatego, że edukuję się w zakresie brytyjskiej piłki, korzystając ze sporej ilości niezależnych od siebie źródeł? Znam angielski na bardzo dobrym poziomie, dzięki czemu przeglądanie tamtejszych stron internetowych i forów nie stanowi dla mnie żadnego problemu.

Zakłady bukmacherskie

Lata lecą, a mi wciąż się to nie nudzi. Gdy tylko skończę swoją zmianę w pracy, pędzę do domu by dowiedzieć się „co w trawie piszczy”. A piszczy zazwyczaj sporo. I ja muszę to wiedzieć jak najszybciej. Tak sobie ostatnio myślę… Czy skoro poświęcam tej pasji tak wiele czasu, to czy mógłbym zacząć czerpać z tego jakieś korzyści? Może polskojęzyczna strona dla kibiców? Albo zakłady bukmacherskie? Mam sporo pomysłów, czas na ich realizację.